- CrossCamp -

VOLUN

TEEN

S (16+)

zážitkový vzdelávací

Dobrovoľnícky Program

- ako dlho-

11-17 dní

-Kedy-

letná sezóna

-cena-

dobrovoľná

-odhadované náklady od 145€-

-Infrmácie a prihlasovanie na sezónu 2025 očakávaje vo Februáari 2025-

online od 02.2025

Nechaj nám na seba kontakt a my sa ti vo februári ozveme

-CROSsCAMP-

Volun

teen

s

Zážitkový vzdelávací Dobrovoľnícky prograM

Máš 16 alebo viac rokov? Staň sa dobrovoľníkom! Ponúkame Ti špeciálny dobrovoľnícky program, kde si pod dohľadom skúsených dobrovoľníkov môžeš vyskúšať CrossCamp z našej strany a zažiť, ako veľmi budujúce vie dobrovoľníctvo byť. Staneš sa súčasťou nášho tímu – máme pre Teba pripravené víkendové sústredenie, prípravné stretnutie, dobrovoľníctvo na jednom, dvoch alebo troch (podľa Tvojho výberu) z ponúkaných 9 campov, Connect so zľavou 70% a záverečnú oslavu.

Prečo sa zapojiť? Ponúkame Ti hneď niekoľko dôvodov:

 1. Vzťahy – ako iste vieš, medzi naše kľúčové hodnoty patria vzťahy, ktoré nie sú povrchné. Túžime byť sebe navzájom nie len kolegovia, ale predovšetkým blízki priatelia. CrossCamp VolunTEENs Ti ponúka možnosť stať sa súčasťou nášho tímu a vyskúšať si v takomto prostredí pracovať, spolu s Tvojimi rovesníkmi. Tieto priateľstvá majú potenciál presiahnúť leto.
 2. Osobnostný rozvoj – počas príprav a campu samotného budeš čeliť výzvam rôzneho charakteru, vďaka ktorým budeš môcť osobnostne rásť. Zručnosti ako práca v tíme, komunikácia, organizácia, vedenie tréningov, zvládanie záťažových situácii, prezentácia a mnohé iné sa Ti isto v živote zídu a u nás sa ich budeš učiť prakticky. Neboj sa, budeme sa Ti venovať individuálne, preto sa Ti nestane, že budeš robiť čokoľvek, na čo sa nebudeš cítiť byť pripravený. 
 3. Zážitok – zažiť CrossCamp z pozície dobrovoľníka znamená dobrodružstvo, ktoré sa ťažko opisuje slovami. Nočné teambuildingy, zážitkové vzdelávanie, šport, riešenie neriešiteľných problémov a kopec iného!
 4. Dobrovoľníctvo a služba komunite.
STANOVAČKA
denný florbalový tábor

DôLežité

informácie

(sezóna 24)

CrossCamp VolunTEENs je určený pre všetkých z vás, ktorí:

 • ste ukončili prvý, druhý alebo tretí ročník strednej školy,
 • chcete osobnostne rásť v priateľskom prostredí,
 • chcete venovať 1,5-3 týždne svojho leta zmysluplnej činnosti,
 • chcete zažiť CrossCamp z pohľadu dobrovoľníka.

Môžeš sa prihlásiť na jeden, dva alebo 3 z nasledujúcich campov:

 • Florbal/Cyklo (30.6.-5.7.)
 • Stanovačka (7.-13.7.)
 • Florbal (14.-19.7.)
 • Futbal/Tanec (21.-26.7.)
 • Poprad (29.7.-3.8.)
 • Spartan (4.-10.8.)
Pre dobrovoľníkov sú všetky campy pobytové (t.j. aj na denných campoch po skončení dňa (17:00) je pre dobrovoľníkov pripravený program zameraný na budovanie vzťahov a komunity, rozvoj osobnosti a v pláne je tiež spoločná večera, raňajky, hodnotenie dňa a príprava na ďalší deň – preto aj denné campy sú pre dobrovoľníkov prespávacie.

CrossCamp VolunTEENs pozostáva z nasledovných aktivít:

 1. VolunTEENs 24-hodinovka (13.4. 14:00 – 14.4. 14:00)
 2. Dve prípravné stretnutia ku campom (cca 2 hodiny, máj/jún)
 3. Poldenný teambuilding deň pred campom
 4. Ľubovoľný jeden alebo dva campy podľa tvojho výberu v júli alebo auguste
 5. Dobrovoľná účasť na Connect campe so zľavou 70% 26.-29.8.2024
 6. Záverečná oslava, hodnotenie 31.8. 16:00 – 1.9.2024 10:00
 

Stručná charakteristika aktivít:

#1 VolunTEENs 24-hodinovka (13.-14. apríla 2024) – tu sa zoznámiš s nami a s ďalšími tvojimi rovesníkmi, dobrovoľníkmi. Oboznámiš sa s tým, aké sú naše kľúčové hodnoty, ako pracujeme, z čoho bude Tvoja rola na konkrétnom campe pozostávať. Súčasťou bude kvalitný teambuilding, rozhovory a nebude chýbať ani nejaký ten zážitok. Bližšie informácie o mieste konania a o tom, čo si zbaliť, ti pošleme cca týždeň pred víkendovkou. Bude to však isto blízko Košíc, začneme cca v sobotu okolo 14:00 a skončíme v nedeľu tiež cca o 14:00.

#2 Dve prípravné stretnutia ku campom (cca 2 hodiny, máj/jún) – po dohode osobne alebo online – pôjde o dve plánovacie stretnutia, ktorých účelom bude, aby si sa oboznámil s campom, jeho štruktúrou či harmonogramom a bližšie uchopil svoje úlohy na campoch.

#3 Poldenný teambuilding deň pred campom – camp, ktorý si vyberieš, pre Teba začína o deň skôr, ako je uvedené na jednotlivých stránkach campov. Zoznámiš sa so svojim campovým tímom, pomôžeš s nám s prípravou potrebných náležitostí.

#4 Ľubovoľný jeden alebo dva campy podľa tvojho výberu v júli alebo auguste – Budeš plnohodnotnou súčasťou nášho tímu a budeš spolu so skúsenými dobrovoľníkmi pracovať na rôznych úlohách súvisiacich s realizáciou campu. Pre lepšiu predstavu Ti ponúkame nejaké príklady:

 • pomoc s realizáciou športových tréningov,
 • pomoc s realizáciou hier, etáp, racu, workshopov,
 • pomoc so stavaním stanov, úpravou areálu, stravou,
 • pomoc s balením a upratovaním,
 • pomoc pri príprave a realizácii Connectov, turnajov, atď.,

Nebudeš mať priamu zodpovednosť za žiadnych účastníkov tábora a na žiadnu úlohu nebudeš sám!

Počas campov budeme mať špeciálne pre Teba pripravené diskusné skupinky s Tvojimi rovesníkmi, budeš mať aj čas na oddych a budeš súčasťou našich večerných tímových teambuildingov a hodnotenia dňa. Budeš mať svojho mentora, s ktorým budeš môcť osobne a individuálne kedykoľvek komunikovať svoje potreby, podnety, otázky…

#5 Dobrovoľná účasť na Connect Campe so zľavou 70% (26.-29.8.2024) – Connect camp je miesto, kde nebudeš mať žiadnu zodpovednosť, iba priestor si užiť záver leta spolu s nami. 4 dni kvalitného progrmu pozostávajúce zo všetkého, čo je pre nás v CrossCampe dôležité (šport – hodnoty – priateľstvá). Pre Teba iba za 75€. Detailné informácie o campe nájdeš na tu: CrossCamp Connect.

#6 Záverečná oslava, hodnotenie (31.8. 16:00 – 1.9.2024 10:00) –  Je dôležité tešiť sa z toho, čo sa podarilo, dať si feedback, pomenovať, čo sme sa naučili a kde môžeme rásť. Súčasťou bude krátky rekap toho, čo sme na počas leta spolu zažili, pozrieme si fotky, pospomíname na zábavné aj ťažké momenty a dáme spoločnú bodku letnej sezóne 2024.

Podmienky:

 • ukončený aspoň prvý ročník strednej školy,
 • komunikačná schopnosť pracovať v tíme,
 • rešpektovať starších vedúcich,
 • tolerovať a rešpektovať hodnoty, ktorým veríme*,
 • morálna zrelosť,
 • aktívna komunikácia cez dohodnutú platformu – odpovedať na správy
 • zúčastniť sa kompletného balíka všetkých 5(+1) aktivít (CrossCamp Connect nie je povinná aktivita)
 

*CrossCamp je dobrovoľnícka iniciatíva, ktorú zastrešuje celoslovenská mládežnícka organizácia SEM (Spoločenstvo evanjelickej mládeže).  Sme kresťania vychádzajúci z protestantského, resp. z evanjelického prostredia. Veríme v biblické hodnoty a teda v lásku, rešpekt a toleranciu. Naše hodnoty nevnucujeme a aktivity sú prístupné každému nezávisle od jeho vierovyznania a považujeme za kľúčové mladých teenagerov viesť ku kritickému premýšľaniu. Preto ak pochádzaš z akéhokoľvek prostredia – protestantského či katolíckeho, alebo sa za veriaceho nepovažuješ, si vítaný stať sa súčasťou. Jediné čo od Teba budeme vyžadovať je, aby si rešpektoval spôsob našej práce a z našich hodnôt sa nevysmieval. 

Cena zahŕňa:

 • náklady na dobrovoľnícku 24-hodinovku (strava, doprava, materiály, teambuilding, nocľah) – plná penzia
 • náklady na dopravu, stravu a ubytovanie na Tebe vybranom campe alebo campoch – plná penzia
 • náklady na stravu, dopravu a nocľah na záverečnú oslavu – plná penzia
 • mentora na celý čas, na ktorého sa budeš môcť obrátiť akýmikoľvek otázkami

Cena nezaŕňa:

 • Connect camp – možnosť sa prihlásiť samostatne v prihlasovacom formulári s doplatkom 76€

Štandardná cena kompletne za celý program je (5 aktivít):

 • 145€ (dobrovoľníctvo na jednom campe)
 • príplatok 75€ (dobrovoľníctvo na druhom campe)
 • príplatok 0€ (dobrovoľníctvo na treťom campe)
 • príplatok 75€ (účasť na Connect Campe)

Môžete sa (dobrovoľne, ak Vám to Vaša finančná situácia umožňuje) rozhodnúť doplatiť aj kompletné náklady spojené s účasťou na CrossCamp VolunTEENs, ktoré predstavujú položku 50€/dobrovoľník.

Prihláška bude akceptovaná až po prijatí zálohovej platby, ktorá predstavuje 100€.

Platby budeme kontrolovať každý pondelok. Následne Vám pošleme potvrdzujúci mail. Zálohovú platbu alebo celú sumu realizujte prevodom na účet:

 • IBAN: SK63 0900 0000 0000 8212 9157
 • VS: 201011
 • poznámka: priezvisko dieťaťa

Po vyžiadaní je možné vystaviť faktúru.

Je možné zaplatiť aj vyššiu – sponzorskú sumu, zadotuje tých účastníkov, ktorí si program dovoliť nemôžu.

Taktiež je možné využiť dotáciu až do výšky 50%. V prípade, že Vám Vaša finančná situácia nedovoľuje prihlásiť sa, prosíme, využite túto možnosť. Jednoducho ju označte v prihlasovacom formulári. 

Prihlásenie na camp pozostáva z dvoch krokov:

 1. zákonný zástupca vyplní prihlasovací formulár,
 2. následne je potrebné vykonať zálohovú platbu prevodom na účet. V prípade, že z akýchkoľvek dôvodov platbu prevodom na účet zrealizovať neviete, neváhajte nás kontaktovať – nájdeme iný spôsob.

Najbližší pracovný pondelok po prijatí platby Vám pošleme na mail potvrdenie o registrácii. V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať.

Prihlasovanie končí v nedeľu 7.4. o 23:59.

Čo ak mám špeciálnu diétu – mám si zabezpečiť stravu sám? Nie! Stravovanie bude plne zabezpečené pre všetkých berúc do úvahy ich diéty. Nezabudnite to ale vyplniť v prihlasovacom formulári.

Je možné stornovať platbu a budú mi vrátené peniaze? Platbu je možné stornovať kedykoľvek, financie Vám budú vrátené v priebehu septembra podľa nasledovného kľúča:

 • 90% zo zálohy +100% doplatku do 29.2,
 • 80% zo zálohy +100% doplatku do 31.3.
 • 70% zo zálohy +100% doplatku do 31.4.

V prípade choroby je možné po doručení potvrdenia od lekára vrátiť 60% zo zálohy aj po 31.4. Nezneužívajte však, prosím, túto možnosť.

Čo ak nebudem na programe rešpektovať vedúcich? V prípade nerešpektovania si ako organizátori vyhradzujeme právo dieťa z tábora vylúčiť bez nárokov na finančnú refundáciu. Zákonný zástupca si bude musieť odvoz dieťaťa zabezpečiť vo vlastnej réžii. Pevne dúfame, že k tomu nedôjde.

Ako sú spracovávané a chránené moje osobné údaje? Takto.

Ako so mnou budete komunikovať? Ideálne cez skupinu na messengeri. V prípade, že to nepôjde, nájdeme vhodný spôsob (instagram, mail, mobil…).

Čítam, že ide o kresťanskú organizáciu a ja som neveriaci. Budete ma nútiť sa modliť? Určite nie. Našou víziou je vytvárať bezpečné prostredie pre kritické premýšľanie a hľadanie svojich hodnôt pre každého účastníka. O tom, čomu veríme my, hovoríme vždy bez akéhokoľvek nátlaku a zrozumiteľne tak, aby teenager nebol zmätený alebo manipulovaný. Jediné, čo od teba budeme vyžadovať je to, aby si to rešpektoval. To, kto sme a čomu veríme nájdeš v sekcii „O nás„.

Čítam, že organizátorom je občianske združenie s názvom „Spoločenstvo evanjelickej mládeže – SEM“ a ja pochádzam z katolického prostredia. Čo s tým? Nič 🙂 Si vítaný a určite príď. SEM je autonómna organizácia, spolupracujúca nie len s evanjelickou cirkvou. 

Budem zodpovedný za deti? Nie, zodpovednosť preberáme my. Budem však od Teba vyžadovať zodpovedný prístup.

Ako organizátori si vyžadujeme právo neprijať ťa do do dobrovoľníckeho programu CrossCamp VolunTEENs v prípade, že:

 • usúdime, že nespĺňaš všetky vyššie uvedené podmienky (uvedomujeme si svoju zodpovednosť voči účastníkom našich táborov, ako po bezpečnostnej, tak po morálnej stránke – TU SME NEKOMPROMISNÍ),
 • naplnenia kapacity.

Vyhradzujeme si tiež právo vylúčiť Ťa z dobrovoľníckeho programu CrossCamp VolunTEENs v jeho priebehu v prípade, že nebudeš s nami spolupracovať, a to bez finančnej kompenzácie.

Pevne však veríme, že k tomu nedôjde! 

- Máte otázky ? -

Kontaktujte nás

crosscamp@sem.sk

+421 911 253 152